Bitcoin Neden Yükseldi?

Elde edilen son verilere göre lider kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) 46.800 doların üzerine çıktı. Son 6 gündür yükseliş sinyalleri veren Bitcoin (BTC), son 3 ayın en yüksek seviyesi olan 46.800 doları görmeyi başardı. Peki uzun süredir yükseliş sinyalleri veren Bitcoin (BTC) neden yükselişe geçmiş olabilir? Birlikte inceleyelim.

Peki Bitcoin (BTC) Neden Yükseldi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son 3 ayın en yüksek seviyesine ulaşarak yatırımcılarını sevindirdi. Bitcoin’in bu yukarı yönlü hareketi son 24 saat için 410 milyon doların üzerinde tasfiyenin yaşanmasında da etkili olduğunu da belirtelim.

bitcoin btc son 3 ayin en yuksek seviyesine cikti

Genel olarak kripto paraların fiyat hareketleri birçok nedenden dolayı hareketlilik kazanabilir. Her ne kadar varlıkların fiyatındaki yaşanan artışın nedeni kesin olarak bilinemese de, tahmin yürütmek çok zor değil.

Örnek verecek olursak Singapurlu QCP, bu yükselişin daha geniş bir ralliye işaret ettiğine dair açıklamalarda bulunmuştu. Bunun yanında bu ivmeye bir neden olarak, Luna’da devam eden Bitcoin (BTC) alımları olabilir.

Bunun yanında geçtiğimiz günlerde Bitcoin yükseliş sinyalleri vermeye başlamıştı. Öyle ki kripto para piyasasında son önemdeki istikrarlı seyir küçük büyük yatırımcıların ilgisini çekti.

Geçtiğimiz günlerde IntoTheBlock tarafından paylaşılan bir grafikte bu sayının 40.25 milyon olduğu belirtilmişti. Bitcoin’i tutan adreslerin sayısı 24 Mart itibarıyla rekor kırmıştı. Bu haberin hemen ardından ise portföyünde Bitcoin tutan adreslerin sayısı hızla artarken Bitcoin 44.800 doları aştığında kripto piyasası da 2 trilyon dolarlık piyasa değerini geri aldı.

Ayrıca belirtmek gerekirse Kuzey Amerika’daki ilk Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonu (ETF), yatırımcılara doğrudan token sahipliğinin üzerinde riske göre ayarlanmış getiriler sağlamak için tasarlanan Purpose Bitcoin ETF‘sinin de sahip olduğu Bitcoin (BTC) sayısında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.