Airdrop Nedir ? (KRİPTO PARA)

Kripto Airdrop’u nedir ?

Kripto Airdrop, kripto oluşturucular tarafından projenin tanınırlığını artırmak ve yeni yatırımcılar çekmek için uyguladığı pazarlama stratejisidir. Kripto Airdrop’un en basit açıklaması kullanıcılara ücretsiz olarak verilen kripto paradır.

Gün geçtikçe büyüyen kripto piyasasına, her geçen gün yeni yatırımcılar girmektedir. Bundan dolayı projeler kendilerini öne çıkarmak ve bilinirliğini artırmak için bazı yöntemlere başvururlar bunlardan biride Kripto Airdrop’tur, kullanıcıların dikkatini çekmek de başarılı olsa da her Kripto Airdrop gerçeği yansıtmaya bilir.

Airdrop Nasıl Alınır ?

Airdrop almanın projeye göre farklılık göstere bilir, ama genel olarak kullanılan yöntem, kullanıcıya belli basit görevler verir örneğin: sosyal medya hesaplarını takip etmek gibi. Bu işlemleri yaptıktan sonra, cüzdanınıza ödülleriniz belirlenen tarihte gelir.

Airdrop ICO Farkı Nedir ?

Airdop katılımcıdan yatırım yapmasını beklemezken, ICO(İlk Coin Arzı) projenin fonlamasını amaçlar. Airdrop maddi karşılık beklemeden kullanıcılara kripto para verdiği için yatırım yapacak bütçesi olmayanlara katkıda olur.airdrop nedir

Airdrop Türleri Nelerdir ?

Ödül Airdrop’u

Ödül Airdrop’u, kullanıcının belirlenen görevleri yapmasını ister, bu görevlere örnek verecek olursak: Telegram kanalına katılmak,İnstagram hesaplarını takip etmek yada bir gönderiyi Twitter’da paylaşmak gibi. Bu ödül Airdrop’unu alabilmek için  sizden cüzdan adresinizi ve görevleri yaptığınıza dair formu göndermenizi ister.

Özel Airdrop

Özel Airdrop sadece belirlenen cüzdanlara verilen Airdrop’dur. Bunu örnekle açıklayacak olursak Merkeziyetsiz Borsa (DEX), belirli bir tarihten önce etkileşim kuran bütün kullanıcılara 400 UNI Airdrop’u vermiştir.

Token Sahiplerine Airdrop

Cüzdanında belirtilen miktarda kripto para  tutan kullanıcılara verilen Airdrop’dur. Kullanıcıların cüzdanı minimum miktarı karşılaması durumunda Airdroplarını alabilirler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.