Bitcoin ve Altcoin’lerde Son Durum

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 27 Mart’ta hızlı bir artış kaydetti ve fiyat 47.000 dolar üzerine yükseldi. Böylece BTC kısa vadeli direnç aralığını kırdı ve yeni direnç seviyelerine doğru harekete geçmiş oldu.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin yazının kaleme alındığı an itibari ile 47.000 dolar sınırında bulunuyor ve son 24 saat içinde lider kripto para biriminin yüzde 5’in üzerinde artış yaşamış olması dikkatleri çekiyor. ayrıca haftalık kapanışın 2022’nin en yüksek seviyesinde olması da yatırımcıların rahat bir nefes almasını sağladı.

Analistlerin açıklamalarına göre yükselen fiyat hareketinin yanı sıra, teknik göstergeler de yükseliş sinyalleri veriyor. Kısa ve uzun vadeli hareketli ortalamalar (MA) tarafından oluşturulan MACD yukarı doğru hareket ediyor ve art arda daha yüksek momentum mumları geliyor. Bu da kısa vadeli MA’nın uzun vadeli ortalamadan daha hızlı olduğu anlamına geliyor.

Buna ek olarak momentum göstergesi olan RSI artıyor ve 50’nin üzerine çıktı. Bu aynı zamanda yükseliş eğiliminin bir işareti olarak yorumlanıyor. Bu sebeple analistler haftalık olarak kripto para piyasasında genel bir yükseliş beklediklerini ifade ediyor.

Altcoin’lerde Son Durum

Bitcoin’in yükselişi her zaman olduğu gibi altcoin’lerin de işine yaradı ve tüm kripto para piyasası yeşile büründü. Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum BTC ile birlikte %5’in üzerinde artış yakalarken ilk on kripto para birimi içinde en iyi performansı %6’nın üzerindeki yükselişi ile Solana (SOL) sergiledi.

Eğer BTC fiyatında yükseliş hamleleri devam eder ve 47.000 dolar destek haline gelirse altcoin fiyatları için de yeni haftanın yükseliş hamleleri ile geçmesi bekleniyor. BTC için şu anda ilk hedef psikolojik bir direnç olarak değerlendirilen 50.000 dolar seviyesi. 50.000 doların kırılımı piyasada FOMO’nun başlamasını sağlayabilir bu da ani fiyat hareketlerini beraberinde getirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.